Prekrytia bazénov

Prečo by mal byť každý bazén prekrytý?

Nejde len o bezpečnosť, ale aj o údržbu ako takú. Prekrytím bazéna znižujete riziko znečistenia, a pokiaľ ide o bazény v interiéri, zároveň šetríte náklady na prevádzku, pretože prekrytím zabránite odparovaniu a chladnutiu vody.

Spôsob prekrytia bazénu záleží od účelu, ktorému má slúžiť. Jednotlivé typy prekrytí ponúkajú rôzne benefity.

 

 

Pohyblivé dno bazéna

Najelegantnejšie riešenie, ako môžete chrániť svoj bazén. Po zdvihnutí dna do hornej polohy dostanete dokonale rovnú plochu splývajúcu s okolitou plochou. Ak sa práve nechcete kúpať, môžete priestor využiť podľa potreby. Hĺbku bazénu si prispôsobujete podľa aktuálnej potreby. Máte malé deti? Hĺbku vody necháte na 10-20 cm. Chcete hrať v bazéne hry? Hĺbku si prispôsobíte podľa potreby. Chcete si zaplávať? Spustíte dno úplne dole.

U vonkajších bazénov môžete celú zimu priestor zabratý bazénom využívať bez obmedzenia. Toto vám žiadne iné prekrytie neumožní. Mobilné dno je ideálne riešenie pre rehabilitačné bazény. Okrem nových bazénov je možné ho namontovať aj do už existujúcich bazénov.

Použitie: Interiér aj exteriér, celoročné využitie

Bezpečnostné: ÁNO, nosnosť dna je podľa modelu až 500 kg/m2.

čítať viac

 

Lamelové prekrytia

Ponúkajú rovnaké benefity ako solárne plachty, ide však o esteticky neporovnateľne krajšie riešenie. Samozrejmosťou je výber z rôznych farieb a typov lamiel. Pre exteriérové bazény sa dodávajú so solárnymi lamelami, ktoré na rozdiel od nezakrytých bazénov alebo bazénov prekrytých iba solárnou plachtou, výrazne zvýšia ohrev vody. Lamely sa dodávajú aj v protiriasovom vyhotovení (v stykoch lamiel sa netvoria riasy).

Dodávajú sa s elektrickým pohonom, ktorý výrazne zjednoduší obsluhu a manipuláciu s prekrytím, a to použitím diaľkového ovládania rovnako ako napr. u garážových brán.

Použitie: Interiér aj exteriér. U vonkajších bazénov iba cez letnú kúpaciu sezónu.

Bezpečnostné: ÁNO, je možné dodať s bezpečnostnou úpravou (manuálnym alebo automatickým zámkom). Prekrytie udrží deti, domáce zvieratá alebo aj dospelého človeka.

čítať viac

 

Odsuvné prestrešenia

Tento obľúbený typ prestrešenia ochráni váš bazén celoročne. Výšku a tvar prestrešenia je možné prispôsobiť podľa požiadaviek tak, aby čo najlepšie ladila s architektúrou domu. Odsuvné prestrešenia nielen chránia, ale aj ohrievajú bazén.

Použitie: Exteriér, celoročné využitie

Bezpečnostné: ÁNO, je možné dodať aj uzamykateľné

čítať viac

Solárne plachty 

Solárne plachty zabezpečujú ohriatie vody vplyvom slnečného žiarenia. Cez deň slnko cez plachtu ohrieva bazén, v noci plachta zabraňuje odparovaniu vody, čím znižuje jej chladnutie. Zároveň solárne (alebo izotermické) plachty zabránia padaniu nečistôt do bazéna. U interiérových bazénov zabraňujú odparovaniu a chladnutiu vody, čím značne znižujú náklady na prevádzku bazéna a šetria náklady aj na elektrickú energiu spotrebovanú chodom odvlhčovačov v bazénovej hale.

Použitie: Interiér aj exteriér. U vonkajších bazénov iba cez letnú kúpaciu sezónu.

Bezpečnostné: NIE

čítať viac

error: Obsah tejto web stránky je chránený.