Bazénové príslušenstvo

Osvetlenie, protiprúd, hydromasáž, ohrev, zakrývanie, výťahy, solárne sprchy.

Všetko, čo potrebujete k perfektnému komfortu pri kúpaní, zabezpečíme s vyspelými riešeniami a v najvyššej kvalite.

 

Podhladinové osvetlenie bazénov

Halogénové alebo LED-osvetlenie? Hlavne úsporne a s dlhou životnosťou. Tradičné biele svetlomety zapustené v stene bazénovej nádrže dodávame s halogénovými žiarovkami, ktoré majú v porovnaní s klasickými, oveľa dlhšiu životnosť. Ideálnym riešením je však farebné LED-osvetlenie, ktoré oproti halogénom spotrebuje len pätinu elektrickej energie a k vodnej hladine nepriťahuje hmyz. Náš systém využíva diaľkové ovládanie a generuje dvanásť farieb a deväť automatických farebných sekvencií. Výsledkom je nielen efektné osvetlenie, ale aj možnosť využitia farebnej terapie na dosiahnutie psychickej a fyzickej pohody.

 

 

Protiprúd TriVa, výkon 75-225 m3/h

Protiprúd

Vodný prúd, ktorý umožní plávanie na mieste aj dobrým plavcom, môže plniť v bazéne aj funkciu silnej hydromasáže. Protiprúd s plynulou reguláciou výkonu a množstva prisávaného vzduchu možno pomocou flexibilného nástavca nasmerovať aj na masáž ťažšie dostupných miest. Zariadenie na protiprúdové plávanie vám dodáme podľa konštrukcie bazéna a sily protiprúdu, ktorú chcete dosiahnuť.

Hydromasáže zabudované v bazéne

Ak od svojho bazéna očakávate nielen priestor na plávanie, ale aj možnosti hydromasáže, radi vám doň zabudujeme dnový vzduchový gejzír, stenovú hydromasáž, masážne lavice aj masážne ležadlá.

Dnový vzduchový gejzír umožňuje relaxačnú masáž chodidiel a silný stúpajúci prúd vzduchu vo vode masíruje celé telo. Špeciálnu vzduchovú trysku umiestňujeme na dno bazéna.

Stenová hydromasáž pracuje so zmesou vody a vzduchu vháňanou špeciálnymi hydromasážnymi tryskami v stene bazéna. Silná masáž má veľmi príjemné účinky.

Masážne lavice sú určené na správnu stimuláciu chrbtice a bedrovo-krížovej oblasti. Možno ich doplniť vzduchovými roštmi v sedacej časti a masážnymi tryskami na lýtka a chodidlá.

Masážne ležadlá s ergonomickým dizajnom sú ideálne pre masáž celého tela. Ich rozmery závisia od rozmerov bazénu.

Elektrický ohrev bazénov

Ak používate bazén príležitostne a vodu zohrievate zriedka a len na krátky čas, ideálny bude pre vás elektrický ohrev. Vstupné náklady sú nízke a inštalácia jednoduchá. Vaše zariadenie na ohrev vody zabudujeme priamo do filtračného okruhu.

Teplovodný ohrev bazénov

Pri sezónnom využívaní bazéna (máj až september) je možným riešením výmenníkový ohrev, najmä ak používate na kúrenie zemný plyn, máte k dispozícii plynový kotol a váš bazén je v interiéri. Ak však vodu v bazéne ohrievate celoročne, odporúčame tento spôsob ohrevu kombinovať s tepelným čerpadlom, čím sa vám podstatne znížia prevádzkové náklady.

Zakrývanie bazénov

Výber medzi izotermickou fóliou, lamelovým zakrytím či odsuvným prestrešením vám uľahčíme zoznamom výhod každého z riešení. S rozhodovaním vám pomôžu vaše preferencie.

Izotermické fólie zabraňujú nečistotám, aby sa dostali do bazéna, zabezpečujú ohrev vody za slnečného počasia a obmedzujú únik tepla počas chladnejších nocí. Použitie fólie pri interiérových bazénoch šetrí náklady na ohrev vody a zabraňuje jej odparovaniu, čím znižuje zaťaženie odvlhčovačov a vzduchotechnických jednotiek, a teda náklady na spotrebu elektrickej energie. Izotermická fólia je ľahká a odolná, na jej rozvinutie a zvinutie sa používajú ručné navijáky.

 

Automatické lamelové zakrytie bazénov – podobne ako fólia – znižuje tepelné straty a náklady na prevádzku bazénu. Má však elegantnejší vzhľad s možnosťou výberu farby, prekrytie zabezpečuje elektromotor a vďaka bezpečnostným úpravám zabraňuje pádu detí či domácich zvierat do bazéna. Zakrytie dodávame presne na mieru a navíjacie zariadenie umiestnime podľa vášho želania buď nad hladinu vody, alebo do steny či na dno bazéna.

Odsuvné prestrešenia umožňujú užívať si kúpanie v exteriérovom bazéne od apríla až do októbra aj v našom podnebí. Vyrobili sme špičkové certifikované zastrešenie, ktoré konkuruje riešeniam známych európskych výrobcov. Konštrukcia z tvrdenej zliatiny má ojedinelý spôsob opracovania, ktorý je patentovo chránený. Plochy kopúl sú vyplnené jednokomorovými doskami z polykarbonátu alebo číreho organického skla.

 

Solárne sprchy k bazénom

Zabezpečením hygieny kúpajúcich predchádzate zbytočnému znečisťovaniu vody v bazéne a znižujete náklady na bazénovú chémiu. Vďaka solárnej sprche to pôjde lacno a ekologicky. Slnečné žiarenie je zdrojom energie pre zohrievanie vody v akumulačnom zásobníku, ktorý je zároveň solárnym kolektorom. Inštalácia sprchy si nevyžaduje žiadne stavebné úpravy. Stačí jej vhodné miesto s dostatočným časom slnečného svitu.

 

Výťahy do bazénu

Aby si kúpanie v bazéne mohli vychutnať aj imobilní plavci, samozrejmou súčasťou našej ponuky sú aj elektrické spúšťacie zariadenia do bazénov. Mobilnú verziu výťahu (model PAL) možno použiť na ľubovoľnom mieste v bazéne, fixne osadenej verzii (model Splash) určíte miesto vy.

 
error: Obsah tejto web stránky je chránený.