Fontány

Vo vstupných halách veľkých budov, nákupných a biznis centrách a v exteriéroch miest.

Naše fontány napĺňajú estetické zámery architektov a prispievajú k ionizácii ovzdušia.

 

Fontána na mieru

Každá naša fontána je unikátna a vychádza zo špecifickej predstavy architekta. Od nej sa odvíja vypracovanie projektu, výber materiálov, voľba vodometov, veľkosť vodnej nádrže, použité technológie a podobne. Umiestnenie fontány do akéhokoľvek priestoru v interiéri alebo exteriéri si vyžaduje aj dostatočné miesto pre zabudovanie technologickej časti a zabezpečenie zdroja úžitkovej vody. Pre ďalšie detaily či vypracovanie cenovej ponuky nás, prosím, kontaktujte.

 

Funkcia fontány

Fontána je architektonický prvok, ktorý spája nádrž na vodu, vodomet, prípadne umelé vodné kaskády či umelecké dielo. Fontány pôvodne slúžili na zásobovanie pitnou vodou a ich umelecké stvárnenie bolo skôr oslavou ich staviteľa. V priebehu 20. storočia sa postupne začali využívať už len na dekoratívne účely, pričom zároveň plnia funkciu významných zvlhčovačov a ionizátorov ovzdušia.

Ionizácia vzduchu

Kvalita ovzdušia v prostredí, v ktorom sa nachádzame, má priamy vplyv na naše zdravie, výkonnosť a celkový pocit. Ľahký a čistý vzduch obsahuje optimálne množstvo kladných aj záporných iónov. Moderné prostredie väčších miest, industriálnych oblastí či klimatizovaných priestorov ničí záporne nabité ióny. Dlhodobý pobyt na takýchto miestach spôsobuje depresie, alergie a problémy s dýchaním. Naopak dostatočná koncentrácia záporných iónov priaznivo ovplyvňuje nielen čistotu ovzdušia, ale aj našu náladu a emócie, kvalitu spánku a krvný tlak, zlepšuje astmatické stavy a pôsobí antidepresívne. Prirodzeným zdrojom záporných iónov je tečúca voda. V prírode je jej dostatok, v modernom prostredí ju nahrádzajú práve fontány.

 
error: Obsah tejto web stránky je chránený.