Hotelové a wellness bazény

Atraktívny vzhľad, vysoká kvalita wellness a bazénov

Omámte vašich hostí luxusným wellness, prvotriednou kvalitou ponúkaných služieb a bazénmi s neodolateľným vzhľadom a naplno využite tieto významné konkurenčné výhody vášho hotela. Najvyššie nároky na estetiku, funkčnosť, životnosť a údržbu napĺňame za dodržania platných bezpečnostných a hygienických noriem.

Vysoko odborný prístup

Vďaka dlhoročným skúsenostiam, ktoré sme získali pôsobením na trhu od roku 1991, patríme k špičke v oblasti projektovania a výstavby wellness centier a hotelových bazénov. Podpísali sme sa pod projekty po celom Slovensku (napr. v hoteli Amade Château vo Vrakúni, Wellness centrum v Patinciach, Hotel Panoráma v Trenčianskych Tepliciach a pod.). Už pri návrhu wellness centra či relaxačnej časti hotela možno určiť náklady na ich prevádzku a údržbu. Preto už v tomto štádiu poskytujeme odborné poradenstvo tak, aby konečné riešenie na mieru bolo optimálne pre konkrétny objekt nielen z hľadiska atraktivity, dizajnu a funkčnosti, ale aj hospodárnosti prevádzky a minimalizácie nákladov na údržbu.

Bazény s keramickým obkladom

Ak vaši hostia považujú výnimočnosť za štandard, prirodzene očakávajú jedinečnosť aj vo vašom wellness či hotelovom bazéne. Vysoké estetické a kvalitatívne nároky spĺňajú bazény s keramickým obkladom. Dekoratívne možnosti sú pri bazénoch s keramickým obkladom neobmedzené a umožňujú harmonicky zladiť bazén s okolitým priestorom. Nevyhnutnosťou sú však zložitejšie stavebné prípravy. Keďže pracujeme s materiálmi od najlepších európskych dodávateľov, popri estetickej hodnote majú naše keramické obklady aj vynikajúce praktické vlastnosti:

– špeciálna povrchová úprava, ktorá odpudzuje nečistoty,
– jednoduchá údržba a čistenie,
– protišmyková úprava aj v prípade mokrého povrchu,
– odolnosť voči mechanickému poškodeniu,
– spoľahlivá mrazuvzdornosť,
– ošetrenie proti začervenaniu v prípade vody s vyšším obsahom železa,
– odolnosť voči dezinfekčným prostriedkom a iným chemikáliám,
– ekologická bezchybnosť,
– dlhá životnosť.

ukážky plaveckých a wellness bazénov

 

Fóliové bazény

Ak je vašou prvoradou požiadavkou funkčnosť, odporúčame fóliové bazény. Záleží nám na tom, sa úroveň materiálov vyrovnala vysokej kvalite našej práce, a preto zásadne používame hydroizolačné výstelky ALKORPLAN®. Sú trojvrstvové s hrúbkou 1,5 mm a majú výstužnú mriežku, ktorá zabraňuje deformáciám a krčeniu fólie. Flexibilne sa prispôsobujú akýmkoľvek tvarom bazéna a schodom.

Hydroizolačné fólie ALKORPLAN® majú tieto unikátne vlastnosti:

– vynikajúca ochrana pred únikom vody,
– vysoká odolnosť voči poškodeniu a UV-žiareniu,
– dlhá životnosť,
– jednoduchá údržba a oprava,
– ochrana pred usadeninami vápnika,
– ošetrenie proti zafarbeniu od prípravkov na opaľovanie,
– ochrana proti pôsobeniu mikroorganizmov,
– vysoká odolnosť voči klimatickým podmienkam a starnutiu materiálu,
– elegantný vzhľad a široká ponuka farieb a vzorov.

ukážky plaveckých a wellness bazénov

Vírivky

na mieru iba u nás!

Nezáleží na tom, či potrebujete vírivku domov alebo do svojho päťhviezdičkové hotela. Ku každému projektu pristupujeme individuálne, s cieľom splniť požiadavky a predstavu klienta. Kvalita je pre nás prvoradá – tvoríme unikáty, ktoré vyrábame v Taliansku alebo doma na Slovensku. 

Verejné vírivky

S našimi vírivkami sa môžete stretnúť v luxusných hoteloch, wellness centrách a saunových svetoch. Používame technológie pre vysokú záťaž a každú prispôsobujeme konkrétnemu projektu. Vzhľadom na veľký objem sa z verejných víriviek nevypúšťa voda. Práve preto musia verejné vírivky spĺňať špecifiká, ako sú prelivový žľab, vyrovnávacia nádrž a výkonná piesková filtrácia, ktoré sú základným predpokladom pre splnenie prísnych hygienických noriem pri vysokom počte návštevníkov. Technológia takéhoto typu víriviek si vyžaduje dostatočne veľký priestor.

ukážky našich prác

 

Privátne vírivky

Vynikajúci masážny účinok energie mikroskopických bubliniek a vibračnej sily vody si môžete dopriať aj doma. Dodávame vírivky s vyspelou technológiou, ktoré uspokoja aj najvyššie estetické nároky. Disponujú pritom čistiacim systémom vody, ktorý chráni pred nečistotami a upchatím trysiek aj prívodných ventilov. Dokonalý vypúšťací systém zasa zabraňuje zotrvaniu vody v potrubí po použití vírivky. Samozrejmosťou je aj automatická dezinfekcia pre vyčistenie vírivky po jej použití.

ukážky víriviek

 

Vírivky s keramickým obkladom

Aj vírivka môže byť umeleckým dielom. Ak sú jej hydromasážne účinky pre vás rovnako dôležité ako jej dizajn, vírivka s keramickým obkladom naplní aj najodvážnejšie predstavy. Vzhľadom na veľkosť vírivky používame zásadne mozaikový obklad, ktorý ponúka neobmedzené možnosti výtvarného spracovania. Stavba takejto vírivky je podobná ako v prípade keramických bazénov. Vyžaduje si vybudovanie odizolovanej železobetónovej vane, na ktorej povrch nanášame hydroizolačnú stierku. Nasleduje testovanie kvality 7-dňovou zátopovou skúškou a po nej prichádza na rad lepenie obkladov.

ukážky víriviek

 

Sauny

Suchá, parná alebo infrasauna? Ktorá sauna je pre vás tá pravá? 

Saunovanie má blahodárny vplyv na fyzické aj psychické zdravie človeka. Vyberte si v súlade s potrebami vášho organizmu alebo s celkovým estetickým stvárnením vášho wellness centra. Projekt, poradenstvo a realizáciu zabezpečíme my.

Suché sauny

Špecifikom fínskej sauny je minimálna vlhkosť a vysoká teplota v rozmedzí 100-110 °C. Na jej umiestnenie je vhodný každý suchý priestor. V kúpeľni rodinného domu, v spálni, zimnej záhrade, v suchej pivnici či dokonca v podkroví. Podmienkou je, aby stena, kde bude saunová pec, bola vysoká minimálne 190 cm. Dôležité je myslieť aj na celkové zázemie. Okrem samotnej saunovej kabíny treba rátať aj s miestom na ochladenie, prezliekanie či odkladanie oblečenia. Úplne ideálne je mať pri saune aj sprchovací kút a toaletu.

 

Účinky suchej sauny

Pravidelná návšteva suchej sauny zlepšuje celkovú odolnosť organizmu. Okrem dôkladnej očisty pokožky umožňuje napríklad vylučovanie škodlivých látok z tela, zrýchlenie metabolizmu, zvýšenie elasticity ciev a celkovej výkonnosti či zvýšenie tvorby obranných látok. Pobyt vo fínskej saune zároveň uvoľňuje svalstvo aj psychické napätie, zlepšuje stav u chronických ochorení pohybového aparátu, zlepšuje prekrvenie mozgu, končatín a kože a má protizápalové účinky.

ukážky saun

Parné sauny

Parné sauny sú špecifické vysokou vlhkosťou vzduchu (až 100%) a teplotou medzi 45-55°C. Odporúčame ich v prípade, ak vám zo zdravotných či iných dôvodov nevyhovuje suchá sauna. V našej ponuke nájdete parné kabíny zo špeciálneho vysokokvalitného plastu alebo parné miestnosti s keramickým obkladom.

Parné kabíny

Parné kabíny firmy Tylö sú vzhľadom na vysokú kvalitu materiálov a veľké rozpätie ponúkaných rozmerov vhodné do wellness centier rovnako ako na súkromné účely. Vieme vám zhotoviť aj kabíny na mieru. Dodávame ich ako stenové a stropné časti v bielej farbe, s mramorovým vzorom. Za príplatok zhotovíme kabínu v akomkoľvek farebnom odtieni. Lavice sú pohodlné a údržba jednoduchá, pretože dekoratívne krycie panely sa dajú presúvať. Cena zahŕňa všetko technické vybavenie vrátane dverí z tvrdeného bezpečnostného skla.

ukážky sáun

 

Parná miestnosť s keramickým obkladom

Jedinečnosť vášho wellness zdôrazníme vybudovaním keramickej parnej sauny. Vašu víziu originálneho priestoru poskytujúceho relax, premeníme na skutočnosť za pomoci prvotriednych materiálov a technológií. Perfektne zvládnutú stavebnú prípravu, vyhrievané lavice i podlahu či digitálne ovládaný parný generátor, považujte za rovnakú samozrejmosť, ako pozornosť venovanú každému detailu dekoratívneho keramického obkladu. Cenovú ponuku vám vypracujeme na základe špecifikácie projektu.

Účinky parnej sauny

Vzhľadom na nižšiu teplotu a maximálnu vlhkosť parná sauna zaťažuje organizmus menej než suchá. Napriek tomu sa v nej organizmus dokáže zbaviť vysokého percenta toxínov. V tomto type sauny posilňujete imunitný systém – zvyšuje sa produkcia bielych krviniek a spomaľuje sa množenie baktérií a vírusov. Ďalej stimulujete cirkuláciu krvi a znižujete disastolický krvný tlak, čím sa posilňuje váš kardiovaskulárny systém. Parná sauna je vhodná aj pre ľudí s alergiou alebo astmou, pretože dýchacie trubice rozšírené teplom nemusia čeliť suchému vzduchu, ako je to napríklad vo fínskej saune.

Infrasauny

Hoci je priemerná teplota infrasauny okolo 50 °C, pri jej návšteve v porovnaní so suchou saunou, človek vylúči až dvojnásobné množstvo potu. V infrasaune sa totiž na zohriatie vzduchu spotrebúva len 20 % tepla. 80 % sa priamo premení na telesné teplo. Plošné infražiariče, ktoré používame, sú navyše upravené tak, aby sme maximalizovali tok energie do vykurovaného priestoru, a aby sme ho minimalizovali na zadnej strane žiariča. Na prednú stranu infrapanelov umiestňujeme účinné kryštály kremíka a na ich zadnú časť dávame kvalitnú tepelnú izoláciu a reflexnú vrstvu. Naše infrapanely majú ochrannú mriežku, ktorá zabraňuje priamemu dotyku a zároveň ich farebne prispôsobujeme priestoru sauny, aby spĺňali aj najnáročnejšie estetické nároky. Infrasauny dodávame na mieru, pričom dôraz kladieme nielen na prvotriednu kvalitu materiálov, ale aj pohodlie a elegantný dizajn. Na prevádzku infrasauny postačuje 240 V a nízky príkon. Pozrite si naše realizácie pre sauny.

Účinky infrasauny

Infračervené žiarenie sa v medicíne využíva na liečbu chorôb už dlho. Tajomstvo jeho účinkov súvisí s vynikajúcou vodivou schopnosťou vody v hlbšie umiestnených tkanivách ľudského tela. Až 95 % infračervených lúčov preniká do hĺbky 4 centimetrov a zohrieva svalové vlákna a vnútorné orgány. Výsledkom je zvýšený pulz, čo má na srdce účinky kondičného tréningu. Nižšia teplota v infrasaune umožňuje telu zbavovať sa toxínov pri nižšej záťaži srdca. Zároveň napríklad zrýchľuje metabolizmus, zvyšuje celkovú odolnosť, má vynikajúci vplyv na vzhľad pokožky, prispieva k elasticite svalstva, zlepšuje krvný obeh, znižuje krvný tlak, zmierňuje zápaly kĺbov či svalové kŕče. Navyše, pobyt v infrasaune nemusí trvať dlho: stačí 5-10 minút.

error: Obsah tejto web stránky je chránený.