Plavecké a wellness bazény

Dobre vybavené wellness centrum je v súčastnosti nevyhnutnosťou každého lepšieho hotela. Bazén a wellness sú jedným zo základných faktorov pri výbere ubytovania – či už na dovolenku, alebo pracovnú cestu. Je to príležitosť ako pritiahnuť nových hostí a zvýšiť úroveň a obľúbenosť hotela.

Plavecké a rekreačné bazény sú samostnatnou kapitolou a ich riešenie závisí od účelu, na ktorý budú využívané. Je rozdiel, či bude bazén slúžiť na rekreačné plávanie, regionálne súťaže, alebo sa v ňom budú konať medzinárodné plavecké súťaže s oficiálnym uznávaním nameraných výsledkov plaveckou federáciou FINA.

Máme bohaté skúsenosti s rôznymi druhmi hotelových, plaveckých aj wellness bazénov – na trhu sme už od roku 1991. Vďaka spolupráci a zastúpeniu renomovaných európskych výrobcov dokážeme prinášať najmodernejšie trendy v oblasti bazénov a wellness aj na Slovensko. Náš tým profesionálov pristupuje ku každému projektu zodpovedne a individuálne – ponúkame tak komplexné riešenia šité na mieru a kvalitný servis od projekčnej fázy, cez realizáciu až po následnú údržbu.

Fóliové bazény

Hľadáte bazén pre relaxáciu a radosť? Pouvažujte o tomto osvedčenom originálnom riešení. Fóliové bazény ALKORPLAN 2000® poskytnú pocit pohody a relaxu celej rodine. Bazén sa ľahko udržiava, inštalácia fólie je jednoduchá, nevyžaduje žiadne špeciálne úpravy alebo riešenia. Nebudete nijako limitovaný tvarom alebo veľkosťou bazénu – poskytne vám absolútnu voľnosť pri vašom rozhodovaní.

Kúpaliská, ktoré sa ľahko udržiavajú, jednoduché na inštaláciu a možno ich prispôsobiť vašim predstavám. Exkluzívne vlastnosti Alkorplan 2000® poskytujú najvyššiu úroveň bezpečnosti a ochrany pre bazény.

Bazénová fólia Alkorplan 2000® bola navrhnutá tak, aby bola najvhodnejšou voľbou pre váš bazén. Jej unikátne vlastnosti ponúkajú:

 • elegantný vzhľad
 • vynikajúca ochrana pred únikom vody
 • vysoká odolnosť voči opotrebovaniu
 • dlhá životnosť
 • odolnosť voči klimatickým podmienkam a prirodzenému starnutiu materiálu


Alkorplan 2000® môže byť inštalovaný rýchlo, kedykoľvek počas roka, veľmi ľahko sa udržiava a ponúka vám široký sortiment farieb a vzorov. Na fólie je možné pre spestrenie nalepiť alebo navariť rôzne obrázky a motívy z ponuky nášho e-shopu.

Prečo fólie ALKORPLAN®?

Fólie Alkorplan 2000® / ALKORPLAN 3000® zabezpečia dokonalý vzhľad vášho bazénu. Vlastnosti ALKORPLAN 2000® a ALKORPLAN 3000® kombinujú odolnosť, ktorá zabezpečuje dlhotrvajúcu ochranu, s možnosťou individuálneho riešenia vďaka veľkému výberu farieb a vzorov. Fólie sú trojvrstvové s výstužnou mriežkou, ktorá zabráni deformáciám alebo krčeniu fólie. Hrúbka fólie je 1,5 mm.

Bazénové fólie ALKORPLAN 2000®, ALKORPLAN 3000®, ALKORPLAN 3000 Platinium® a ALKORPLAN 3000 touch®:

 • unikátne vlastnosti ponúkajú vynikajúcu ochranu proti každodennému opotrebovaniu ako aj proti účinkom klímy a starnutiu
 • ALKORPLAN 2000® a ALKORPLAN 3000® môžu byť inštalované rýchlo, kedykoľvek počas roka, a veľmi ľahko sa udržiavajú
 • ALKORPLAN 2000® a ALKORPLAN 3000® sa ľahko prispôsobia aj najzložitejším tvarom
 • majú širokú škálu farieb a vzorov
 • oproti ostatným bazénovým fóliám, majú ALKORPLAN 2000® a ALKORPLAN 3000® povrch ochránený špeciálnym UV odolným lakom, ktorý chráni bazény pred slnečným žiarením a poveternostnými vplyvmi, zafarbením od opaľovacích olejov, usadenín vápnika a pôsobenia mikroorganizmov

Keramické bazény

Túžite po nadštandardnom bazéne? Potom je pre vás keramický bazén tou správnou voľbou! Keramický obklad ako povrchovú úpravu je možné použiť pri výstavbe vnútorných i vonkajších, verejných i privátnych bazénových komplexov a ocenia ju aj tí najnáročnejší zákazníci.

Pri výstavbe keramického bazéna sa používa špeciálna bazénová keramika, ktorou sa obložia steny aj dno bazénu. Obsahuje špeciálne tvarovky prelivných hrán a žľabov, systém zaoblených hrán, protišmykové dlažby, tvarovky pre schody. Bazénová keramická mozaika umožňuje taktiež rôzne varianty obkladov bazénov ako aj stien bazénových hál. Keramický obklad a mozaiky môžeme použiť pre všetky tvary bazénov vrátane bazénov s rôzne zaoblenými stenami.

Dôležitou fázou výstavby keramického bazéna je zabezpečenie stavebnej pripravenosti. Táto fáza spočíva vo vybudovaní odizolovanej železobetónovej vane z vodostavebného betónu. Precízne a presné vybetónovanie ušetrí náklady na vyrovnávacie hmoty, nakoľko povrch bazénových stien, dna a hrán musí byť v absolútnej rovine. Po vyrovnaní stien a dna je potrebné bazén dôkladne opatriť hydroizolačnou stierkou, kvalitu ktorej spoľahlivo preverí 7-dňová zátopová skúška. Potom je možné pristúpiť k lepeniu obkladov špeciálnymi lepidlami a dokončiť špárovacími hmotami určenými pre použitie v bazénoch.

Keramický obklad má vysokú životnosť a hygienickú čistotu. Naviac, niektoré druhy ako napríklad Agrob Buchtal sú opatrené špeciálnou povrchovou úpravou Hydrotect odpudzujúcou nečistoty, čo značne uľahčí ich údržbu a čistenie.

Luxusné bazény

Myrtha ® Design je exkluzívna technológia Myrtha Pools® určená pre tých zákazníkov, pre ktorých je kvalita prvým parametrom voľby. Tento unikátny systém predstavuje skutočnú revolúciu na trhu s bazénmi. Myrtha ® Technology je cesta medzi klasickými betónovými a tradičnými prefabrikovanými bazénmi. Ponúka výhody voľnosti tvaru a rozmerov typickú pre betónové bazény a súčasne krátku dobu výstavby typickú pre hotové prefabrikované bazény.

Vďaka Myrtha ® Design je možné:

 • lepšie riadiť fázu návrhu
 • dosiahnuť vyššiu rýchlosť výstavby
 • zachovať voľnosť tvarov a rozmerov – riešenie sa dá adaptovať na akýkoľvek projekt
 • zachovať vysokú kvalitu

Záhradné bazény

Všetky typy Myrtha ® bazénov – skimerové aj s prepadovým žľabom – sú navrhnuté tak, aby bola zabezpečená maximálna prispôsobivosť a voľnosť dizajnu a zároveň bola dosiahnutá maximálna funčnosť konštrukcie bazénu.

Podstatným znakom týchto bazénov je, že voda siaha cca 12 – 15 cm pod horný okraj bazénu.

Skimery, sacie otvory umiestnené pozdĺž hornej hrany bazénu, zbierajú vodu a nečistoty z hladiny. Voda cez ne prechádza ďalej k pieskovému filtru. Vyčistená, vydezinfikovaná a ohriata voda sa cez stenové výtlačné trysky vracia späť do bazénu. Je to veľmi jednoduchý a populárny systém cirkulácie vody vhodný pre rodinné a menšie bazény.

Pre správnu cirkuláciu vody je potrebné, aby boli skimery umiestnené vhodne a v dostatočnom množstve okolo celého bazéna, aby sa zabránilo vzniku zón bez prúdenia vody a teda aj riziku, že listy a iné nečistoty nebudú rýchlo odstránené z vodnej hladiny, čím môže dôjsť k infikovaniu vody v celom bazéne.

Bazény s horným prelivom

Pri prepadových bazénoch siaha voda až po horný okraj bazénu.

Bazénová voda preteká cez hornú hranu do prelivného žľabu po obvode bazénu alebo jej časti. Odtiaľ je zbernými potrubiami odvádzaná do tzv. vyrovnávacej nádrže. Z vyrovnávacej nádrže je vysávaná filtračným čerpadlom do filtra, odkiaľ je cez ohrev a dezinfekciu vracaná pomocou dnových výtlačných trysiek späť do bazénu. Kvalita vody je tak vyššia ako v skimerových bazénoch, pretože je dokonale čistený celý objem vody a všetky nečistoty a organické zvyšky sú rýchlo odvádzané z bazénu.

Tento systém sa používa pre väčšie privátne bazény a pre bazény určené pre verejnosť. Navyše získavame tzv. efekt “zrkadlo” – elegantný vzhľad, kde je voda v jednej úrovni s okolitou podlahou a bazén sa zdá väčší a širší.

Bazény sa stali bežnou súčasťou života rodín, miestom na trávenie voľného času s rodinou a priateľmi, ako aj miestom relaxácie a športovania. Kde lepšie sa môžu naučiť vaše deti plávať ako v bazéne pod vašim bezpečným dohľadom a s vašou pomocou? Ponúkame vám profesionálny prístup od návrhu až po realizáciu a následný servis a údržbu – nech sa rozhodnete pre bazén z akéhokoľvek dôvodu.

Bazény sú zároveň vhodnou príležitosťou ako zvýšiť cenu nehnuteľnosti. Zvyšuje nielen hodnotu domu, ale ponúka aj vyššiu kvalitu života. Na základe informácií od profesionálov v oblasti nehnuteľností odhadujeme, že bazén môže zvýšiť hodnotu domu približne o 12-15%. Samozrejme to závisí aj od rôznych iných faktorov, ako je poloha nehnuteľnosti či úroveň jej prevedenia. V zásade ale platí, že investícia vo výške približne 6-8% z celkových nákladov na dom, zvyšuje jeho hodnotu oveľa viac.