Vírivky a sauny

Od nás zásadne na mieru. Či už potrebujete vírivku domov alebo do svojho päťhviezdičkového hotela, vždy pôjde o unikát. Buď vám ho dáme vyrobiť v Taliansku, alebo ho vlastnými rukami vybetónujeme a vyložíme mozaikou.

Verejné vírivky

S našimi vírivkami sa môžete stretnúť v špičkových hoteloch, wellness centrách či saunových svetoch. Používame technológie pre vysokú záťaž a každú prispôsobujeme konkrétnemu projektu. Vzhľadom na veľký objem sa z verejných víriviek nevypúšťa voda. Preto majú svoje špecifiká, ako sú prelivový žľab, vyrovnávacia nádrž a výkonná piesková filtrácia. Tie sú základným predpokladom pre splnenie prísnych hygienických noriem pri vysokom počte návštevníkov. Technológia takéhoto typu víriviek si vyžaduje dostatočne veľký priestor.

Privátne vírivky

Vynikajúci masážny účinok energie mikroskopických bubliniek a vibračnej sily vody si môžete dopriať aj doma. Dodávame vírivky s vyspelou technológiou, ktoré uspokoja aj najvyššie estetické nároky. Disponujú pritom čistiacim systémom vody, ktorý chráni pred nečistotami a upchatím trysiek aj prívodných ventilov. Dokonalý vypúšťací systém zasa zabraňuje zotrvaniu vody v potrubí po použití vírivky. Samozrejmosťou je aj automatická dezinfekcia pre vyčistenie vírivky po jej použití.

Vírivky s keramickým obkladom

Aj vírivka môže byť umeleckým dielom. Ak sú jej hydromasážne účinky pre vás rovnako dôležité ako jej dizajn, vírivka s keramickým obkladom naplní aj najodvážnejšie predstavy. Vzhľadom na veľkosť vírivky používame zásadne mozaikový obklad, ktorý ponúka neobmedzené možnosti výtvarného spracovania. Stavba takejto vírivky je podobná ako v prípade keramických bazénov. Vyžaduje si vybudovanie odizolovanej železobetónovej vane, na ktorej povrch nanášame hydroizolačnú stierku. Nasleduje testovanie kvality 7-dňovou zátopovou skúškou a po nej prichádza na rad lepenie obkladov.

 

Sauny

Suchá, parná alebo infrasauna? Vyberte si v súlade s potrebami vlastného organizmu či s celkovým estetickým stvárnením vášho wellness centra. Projekt, poradenstvo a realizáciu zabezpečíme my.

Suché sauny

Špecifikom fínskej sauny je minimálna vlhkosť a vysoká teplota v rozmedzí 100-110 °C. Na jej umiestnenie je vhodný každý suchý priestor. V kúpeľni rodinného domu, v spálni, zimnej záhrade, v suchej pivnici či dokonca v podkroví. Podmienkou je, aby stena, kde bude saunová pec, bola vysoká minimálne 190 cm. Dôležité je myslieť aj na celkové zázemie. Okrem samotnej saunovej kabíny treba rátať aj s miestom na ochladenie, prezliekanie či odkladanie oblečenia. Úplne ideálne je mať pri saune aj sprchovací kút a toaletu.

Účinky suchej sauny

Pravidelná návšteva suchej sauny zlepšuje celkovú odolnosť organizmu. Okrem dôkladnej očisty pokožky umožňuje napríklad vylučovanie škodlivých látok z tela, zrýchlenie metabolizmu, zvýšenie elasticity ciev a celkovej výkonnosti či zvýšenie tvorby obranných látok. Pobyt vo fínskej saune zároveň uvoľňuje svalstvo aj psychické napätie, zlepšuje stav u chronických ochorení pohybového aparátu, zlepšuje prekrvenie mozgu, končatín a kože a má protizápalové účinky.

Parné sauny

V parnej komore je vysoká vlhkosť vzduchu (až 100%) a teplota 45-55 °C. Odporúčame ju, ak vám zo zdravotných či iných dôvodov nevyhovuje suchá sauna. Dodávame parné kabíny zo špeciálneho vysokokvalitného plastu alebo vám postavíme parnú miestnosť s keramickým obkladom.

Parné kabíny

Parné kabíny firmy Tylö sú vzhľadom na vysokú kvalitu materiálov a veľké rozpätie ponúkaných rozmerov vhodné do wellness centier rovnako ako na súkromné účely. Je možné zhotoviť dokonca aj kabíny na mieru. Dodávame ich ako stenové a stropné časti v bielej farbe, s mramorovým vzorom, alebo za príplatok aj v inom farebnom odtieni. Lavice sú pohodlné a údržba jednoduchá, pretože dekoratívne krycie panely sa dajú presúvať. Cena zahŕňa všetko technické vybavenie vrátane dverí z tvrdeného bezpečnostného skla.

Parná miestnosť s keramickým obkladom

Akcentovať jedinečnosť vášho wellness vám umožníme vybudovaním keramickej parnej sauny. Vašu víziu originálneho priestoru na relax premeníme na skutočnosť za pomoci špičkových materiálov a technológií. Perfektne zvládnutú stavebnú prípravu, vyhrievané lavice i podlahu či digitálne ovládaný parný generátor považujte za rovnakú samozrejmosť ako pozornosť ku každému detailu dekoratívneho keramického obkladu. Cenovú ponuku vám vypracujeme na základe špecifikácie projektu.

Účinky parnej sauny

Vzhľadom na nižšiu teplotu a maximálnu vlhkosť parná sauna zaťažuje organizmus menej než suchá. Napriek tomu sa v nej organizmus dokáže zbaviť vysokého percenta toxínov. V tomto type sauny posilňujete imunitný systém – zvyšuje sa produkcia bielych krviniek a spomaľuje sa množenie baktérií a vírusov. Ďalej stimulujete cirkuláciu krvi a znižujete disastolický krvný tlak, čím sa posilňuje váš kardiovaskulárny systém. Parná sauna je vhodná aj pre ľudí s alergiou alebo astmou, pretože dýchacie trubice rozšírené teplom nemusia čeliť suchému vzduchu, ako je to napríklad vo fínskej saune.

Infrasauny

Teplota 50 °C a pritom vylúčenie dvojnásobného množstva potu v porovnaní so suchou saunou. V infrasaune sa totiž na zohriatie vzduchu spotrebúva len 20 % tepla. 80 % sa priamo premení na telesné teplo. Plošné infražiariče, ktoré používame, sú navyše upravené tak, aby sme maximalizovali tok energie do vykurovaného priestoru a aby sme ho minimalizovali na zadnej strane žiariča. Na prednú stranu infrapanelov umiestňujeme účinné kryštály kremíka a na ich zadnú časť dávame kvalitnú tepelnú izoláciu a reflexnú vrstvu. Naše infrapanely majú ochrannú mriežku, ktorá zabraňuje priamemu dotyku a zároveň ich farebne prispôsobujeme priestoru sauny, aby spĺňali aj najvyššie estetické nároky. Infrasauny dodávame na mieru, pričom dôraz kladieme nielen na prvotriednu kvalitu materiálov, ale aj pohodlie a elegantný dizajn. Na prevádzku infrasauny postačuje 240 V a nízky príkon. Pozrite si naše realizácie pre sauny.

Účinky infrasauny

Infračervené žiarenie sa v medicíne využíva na liečbu chorôb už dlho. Tajomstvo jeho účinkov súvisí s vynikajúcou vodivou schopnosťou vody v hlbšie umiestnených tkanivách ľudského tela. Až 95 % infračervených lúčov preniká do hĺbky 4 centimetrov a zohrieva svalové vlákna a vnútorné orgány. Výsledkom je zvýšený pulz, čo má na srdce účinky kondičného tréningu. Nižšia teplota v infrasaune umožňuje telu zbavovať sa toxínov pri nižšej záťaži srdca. Zároveň napríklad zrýchľuje metabolizmus, zvyšuje celkovú odolnosť, má vynikajúci vplyv na vzhľad pokožky, prispieva k elasticite svalstva, zlepšuje krvný obeh, znižuje krvný tlak, zmierňuje zápaly kĺbov či svalové kŕče. Navyše, pobyt v infrasaune nemusí trvať dlho: stačí 5-10 minút.