Tepelné čerpadlá na ohrev bazénov

bazenove-cerpadlo-schemaTepelné čerpadlo je najekonomickejšie riešenie na efektívny ohrev exteriérových bazénov. Je potrebné si uvedomiť, že 80% energie používanej na vykurovanie vášho bazéna je zadarmo – pomocou solárnej energie.

Výhody, ktoré ponúkajú tepelné čerpadlá PSA ZODIAC

Extrémne tiché: napr. Edenpac 2 = 38,5 dBa na 10m. Pre porovnanie, dBa v kancelárii je okolo 65 dBA.

Spoľahlivé: PSA Noryl / titánové technológie sú unikátne na celom svete a zaručujú celkovú odolnosť proti korózii. PSA tepelné čerpadlá sú kompatibilné so všetkými typmi dezinfekcie bazénových vôd – chlór, aktívny kyslík, slaná voda, ozón.

Ekologické: 80% energie odovzdanej do bazénu je prevzatých zo vzduchu a chladiacej kvapaliny použitej v tepelnom čerpadle.

Jednoduchá inštalácia: Tepelné čerpadlo sa veľmi jednoducho inštaluje tak pri novom bazéne ako aj dodatočne k existujúcim bazénom. Jednoducho sa napojí na nové alebo existujúce hydraulické rozvody bazénu a pripojí sa k elektrickému rozvádzaču pre bazén. Nie sú potrebné žiadne vrty alebo studne pre vodu.

Jednoduché používanie: Zapnete ho a na zabudovanom termostate si nastavíte požadovanú teplotu vody v bazéne.

Elektrický ohrev bazénov

elektricky-ohrev-bazenovPoužívate váš bazén len príležitostne? Ohrievate vodu v bazéne len niekedy a na krátku dobu? V takom prípade je elektrický ohrev najlepšou voľbou. Elektroohrev bazénov je najjednoduchšie zariadenie na inštaláciu. Je zabudovaný priamo do filtračného okruhu.

Teplovodný ohrev bazénov

teplovodny-ohrevV prípade len sezónneho použitia (máj až september), odporúčame použitie tepelného čerpadla. Výmenník tepla je dobrá voľba, ak používate na kúrenie zemný plyn, máte k dispozícii plynový kotol a máte celoročne používaný interiérový bazén. Výmenník tepla zapojený do vykurovacieho okruhu je ideálnym riešením pre zvýšenie teploty vášho bazéna rýchlo a za rozumnú cenu. Ak však udržujete ohriaty bazén celoročne, doporučujeme vždy kombinovať s tepelným čerpadlom za účelom podstatného zníženia prevádzkových nákladov.