Túžite po nadštandardnom bazéne? Potom je pre vás keramický bazén tou správnou voľbou! Keramický obklad ako povrchovú úpravu je možné použiť pri výstavbe vnútorných i vonkajších, verejných i privátnych bazénových komplexov a ocenia ju aj tí najnáročnejší zákazníci.

Pri výstavbe keramického bazéna sa používa špeciálna bazénová keramika, ktorou sa obložia steny aj dno bazénu. Obsahuje špeciálne tvarovky prelivných hrán a žľabov, systém zaoblených hrán, protišmykové dlažby, tvarovky pre schody. Bazénová keramická mozaika umožňuje taktiež rôzne varianty obkladov bazénov ako aj stien bazénových hál. Keramický obklad a mozaiky môžeme použiť pre všetky tvary bazénov vrátane bazénov s rôzne zaoblenými stenami.

Dôležitou fázou výstavby keramického bazéna je zabezpečenie stavebnej pripravenosti. Táto fáza spočíva vo vybudovaní odizolovanej železobetónovej vane z vodostavebného betónu. Precízne a presné vybetónovanie ušetrí náklady na vyrovnávacie hmoty, nakoľko povrch bazénových stien, dna a hrán musí byť v absolútnej rovine. Po vyrovnaní stien a dna je potrebné bazén dôkladne opatriť hydroizolačnou stierkou, kvalitu ktorej spoľahlivo preverí 7-dňová zátopová skúška. Potom je možné pristúpiť k lepeniu obkladov špeciálnymi lepidlami a dokončiť špárovacími hmotami určenými pre použitie v bazénoch.

Keramický obklad má vysokú životnosť a hygienickú čistotu. Naviac, niektoré druhy ako napríklad Agrob Buchtal sú opatrené špeciálnou povrchovou úpravou Hydrotect odpudzujúcou nečistoty, čo značne uľahčí ich údržbu a čistenie.