Dezinfekcia bazénov

Pre starostlivosť o bazén používame výrobky najvýznamnejšieho európskeho výrobcu prípravkov určených pre starostlivosť o bazény – BAYROL®.

V roku 2014 oslávila značka BAYROL so sídlom v Mníchove svoje 15-te výročie!

BAYROL® je najväčší európsky špecialista na vysoko kvalitné produkty zabezpečujúce kompletnú starostlivosť o bazény. U nás dostanete všetko potrebné pod jednou strechou. Produkty BAYROL® zabezpečia nielen čistú vodu v bazéne ale aj hygienickú nezávadnosť bazénových filtrov v priebehu celého roka. Bez ohľadu na to, či máte bazén vnútorný alebo vonkajší, trvalý alebo postavený len na letnú sezónu, nájdete u nás produkty vyvinuté špeciálne pre váš typ bazénu.

BAYROL® predstavuje spoľahlivosť a stálu kvalitu výrobkov. Náš rad produktov siaha od jednoúčelových produktov až po špeciálne prípravky určené na komplexnú starostlivosť o bazény. Značka BAYROL® ponúka všetko, čo vlastník bazénu potrebuje pre kompletnú starostlivosť o vodu v bazéne.

Dezinfekcia bazénovej vody

V bazénovej vode sú priaznivé životné podmienky pre rôzne mikroorganizmy – baktérie, huby a predovšetkým riasy. Iba malá časť patogénnych baktérií a plesní je rizikom infekcií pre kúpajúcich sa. Tieto baktérie sa ale môžu rýchlo šíriť a spôsobiť zákal vody. Preto je potrebné udržiavať vodu v hygienicky nezávadnom stave.

Chlórová dezinfekcia

Manuálne dávkovanie – Chlorifix, Chlorilong, Chlorilong 5F, Chloriklar, VariTab, Multibloc

Automatické dávkovanie – PoolRelax, PoolManager, Analyt

Klasická dezinfekcia chlórom nielen zabíja baktérie, ale aj eliminuje nefiltrovateľné organické nečistoty prostredníctvom oxidácie. Dlhoročný vývoj chlórových produktov BAYROL® umožnil lepšie využívanie a ľahšiu manipulovateľnosť s chlórovými produktmi.

Výhody práškových aj tabletkových chlórových produktov BAYROL®:

  • vysoký obsah aktívneho chlóru (90%)
  • rozpustný bezo zvyšku
  • nemá vplyv na pH
  • stabilizácia voľného chlóru vo vode aj na ostrom slnku a pri vysokej teplote vody

Bezchlórová dezinfekcia

Manuálne dávkovanie – DuoTab

bazenova-dezinfekcia-duotab

Automatické dávkovanie – PoolRelax, PoolManager, Analyt

Prirodzene čistá voda v bazéne s aktívnym kyslíkom

Aktívny kyslík je alternatíva ľudí s alergiou na chlór alebo uprednostňujúcich jemnejšiu metódu dezinfekcie. Pomocou aktívneho kyslíku dosiahneme prirodzene čistú voda v bazéne. Voda ošetrená aktívnym kyslíkom je nápadne jemná k pokožke a vlasom. Aktívy kyslík je jemnejšia alternatíva chlóru. Všetky produkty BAYROL® na báze aktívneho kyslíka sú založené na kombinácii dvoch účinných zložiek, ktoré navzájom ideálne zvyšujú svoj účinok:

  • Komponent 1 dezinfekcia
  • Komponent 2 prevencia voči riasam (nepenivý) a aktivácia zložky 1

Táto kombinácia umožňuje jedinečnú synergiu účinku. Z dvoch zložiek produktu každá zosiluje účinok tej druhej a tým zvýšuje celkový účinok dezinfekcie. Výsledný efekt je preto prakticky rovnaký ako pri dezinfekcii chlórom. To je dôvod, prečo musia byť obe zložky použité vždy spoločne.